Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras

Nacionalinis konkursas ,,Apdailininkas (statybininkas) 2017″

www.telsiurpmc.lt

Direktorė Nijolė Jastrumskienė  pirmoji profesinių mokyklų vadovo kvalifikacinė kategorija

 

Tipas - profesinė mokykla. Mokomoji kalba - lietuvių. 


Juridinių asmenų registras

Kodas: 190807514


S.Daukanto g. 6b, Varniai 

LT 88318, Telšių raj.

Tel./Fax. 8 444 47696

El.paštas: info@telsiurpmc.lt


TELŠIUOSE:

S.Daukanto g. 17 Telšiai

Tel./Fax. 8 444 53851, 8 444 31571

El.paštas:telsiai.sektorinis@gmail.com

BIBLIOTEKA

Darbo laikas: 10.45 - 19.30 val

PASLAUGOS


NUORODOS
Pasaulinė diena be tabako, „Obuolys vietoj cigaretės“

Kaip ir kasmet paskutinę pavasario dieną visas Pasaulis, o ne išimtis ir  Varnių regioninis profesinio mokymo centras mini „Pasaulinę dieną be tabako“.

Nuo senų senovės žinoma, kad tabako gaminiai kaip ir šių dienų „hitas“ elektroninės cigaretės sveikatai naudos neturi,  juolab ją žaloją, sąlygodami ryklės, gerklų, stemplės, plaučių, o taip pat ir skrandžio, kasos, kepenų ir šlapimo pūslės vėžio atsiradimą. Atminkite, jog pasyvus rūkymas (kvėpavimas šalia rūkančiųjų ar buvimas prirūkytoje patalpoje) taip pat kenksmingas kaip aktyvusis tabako ar elektroninių cigarečių rūkymas.

Statistiniais duomenimis dėl rūkymo sukeltų ligų kasdien Pasaulyje miršta per 10 tūkst. žmonių. Pastovūs rūkaliai vidutiniškai dėl rūkymo praranda po 5-8 savo gyvenimo metus. Yra nustatyta, kad vyrai dažniau nei moterys, griebiasi cigaretės supykę, sunerimę, liūdni ar pavargę, tačiau priklausomybė nuo tabako gaminių greičiau išsivysto moterims ir apskirtai paaugliams todėl akcijos metu mokinius ir mokyklos bendruomenės narius skatiname net nepradėti, nemėginti ir „neragauti“ jokių absoliučiai tabako gaminių ir elektroninių cigarečių.

Akciją „Obuolys vietoj cigaretės“ pradėjome obuolių dalinimu, skatindami vieni kitus iškeisti cigaretes į obuoliukus, pasipuošėme ženkleliais „Nerūkau ir tuo didžiuojuosi“, 2V16, A17 ir V17 grupių mokiniai išklausė pranešimą „Tabako ir elektroninių cigarečių žala“ žmogaus organizmui. Filmo peržiūros metu mokiniai dar kartą susipažino, kaip tabakas kenkia žmogaus organizmui, kur kreiptis pagalbos, norint numesti rūkyti ir kaip puikiai jaučiasi žmogus metęs rūkyti. Pamoką užbaigėme atlikdami bandymą su „Rankiniu mechaniniu rūkoriaus modeliu“, kuris aiškiai parodė, kaip rūkant cigaretes išsiskiria nuodingosios medžiagos, kurios nusėda žmogaus organizme, nuolatos rūkant yra kaupiamos ir taip žalojama sveikata.

Mokyklos bibliotekoje, Danutės Skrodenienės paruošta spaudinių paroda „Rūkymas ar sveikata“. Maloniai kviečiame apsilankyti ir susipažinti su paroda, juk geriausias laikas pradėti mesti rūkyti yra šiandien.

VSPS Indrė

TĖVAMS

EGZAMINAI

PAGALBA

KIEKVIENO MĖNESIO PASKUTINIS PENKTADIENIS - TĖVŲ DIENA. GALITE LANKYTIS PAMOKOSE, PASIKALBĖTI SU MOKYTOJAIS APIE JŪSŲ VAIKŲ GEBĖJIMUS DALYKŲ PAMOKOSE; SUSITIKTI SU GRUPĖS VADOVU.

UGDYMAS KARJERAI


ARCHYVAS
APKLAUSA