Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras

Nacionalinis konkursas ,,Apdailininkas (statybininkas) 2017″

www.telsiurpmc.lt

Direktorė Nijolė Jastrumskienė  pirmoji profesinių mokyklų vadovo kvalifikacinė kategorija

 

Tipas - profesinė mokykla. Mokomoji kalba - lietuvių. 


Juridinių asmenų registras

Kodas: 190807514


S.Daukanto g. 6b, Varniai 

LT 88318, Telšių raj.

Tel./Fax. 8 444 47696

El.paštas: info@telsiurpmc.lt


TELŠIUOSE:

S.Daukanto g. 17 Telšiai

Tel./Fax. 8 444 53851, 8 444 31571

El.paštas:telsiai.sektorinis@gmail.com

BIBLIOTEKA

Darbo laikas: 10.45 - 19.30 val

PASLAUGOS


NUORODOS
STAŽUOTĖS PORTUGALIJOJE IR VOKIETIJOJE ATVĖRĖ NAUJAS GALIMYBES

eu1

Pagal įgyvendinamą  Erasmus+ mokinių mobilumo projektą „Profesinių gebėjimų tobulinimas per tarptautinę patirtį“  Nr. 2017-1-LT01-KA102-035140  12 mokinių vasario- kovo mėnesiais 4 savaites stažavosi užsienyje.

Statybos specialybės 6 trečio kurso mokiniai  Portugalijoje nuo 2018 m. vasario 18d. iki 2018 m. kovo 17d. dirbo sostinėje Lisabonoje esančioje Antonio Augusto Maria Oliveira statybos įmonėje. Čia buvo remontuojami 2 namai. Per 4 savaites būsimieji statybininkai kartu su firmos darbuotojais įrengė 2 butus. Jie dirbo visus statybinius darbus- pradedant vidinių pertvarų griovimu, betonavimu, ir baigiant gipso kartono plokščių montavimu, glaistymu, dažymu bei grindų dangos klojimu.

Kiti 6 būsimieji automobilių mechanikai ir automobilių priežiūros darbuotojai nuo vasario 24 d.  iki kovo 26 d. vyko stažuotis į Vokietijos profesinę mokyklą Chemnice. Mokyklos praktinio mokymo laboratorijose mokiniai montavo variklius ir stabdžių sistemas, atliko benzino ir dyzelino variklių išmetamųjų dujų bandymus, ardė padangas ir ratus, juos keitė ir balansavo, fiksavo skysčių slėgius ir jų pokyčius, šalino variklių valdymo sistemų sutrikimus su diagnostine „Bosh“ įranga. Mokinių profesinis tobulėjimas neapsiribojo vien tik darbu laboratorijose. Jie susipažino ir su automobilių priežiūra darbo rinkoje- lankėsi „Volskswagen“ gamykloje, Dresdeno oro uosto autoserviso dirbtuvėse.

Stažuotės buvo naudingos ne tik dėl profesinių įgūdžių tobulinimo. Mokiniai, gyvendami užsienyje, domėjosi priimančių šalių kultūra, papročiais, istorija, tradicijomis, patiekalais. Tiek Vokietijoje, tiek Portugalijoje stažuočių dalyviai pateko į tarptautinę aplinką, kur nuolat bendravo su kitų šalių studentais, todėl prasiplėtė jų akiratis, pagerėjo anglų kalbos gebėjimai. Lukas Tomkus džiaugiasi: “Įspūdingiausia šios stažuotės dalis- tai kultūrinė veikla ir kultūros pažinimas. Susipažinau su daug to krašto žmonių , jie pristatė savo kultūrą bei papročius. Tai visai kas kita, negu išgirsti informaciją iš kokio nors gido“.

Mokiniai stažuočių metu savaitgaliais lankėsi kultūrinėse ekskursijose. Portugalijoje būsimieji statybininkai domėjosi Lisabonos architektūra, vaikštinėjo po Lisabonos senamiestį, aplankė Šv. Jurgio katedrą, Palmela pilį ir Setúbal , „Velnio gerklę“,  labiausiai nutolųsį į vakarus Portugalijos iškyšulį.

Vokietijoje stažuotės dalyviams didžiausią įspūdį padarė laisvalaikio ekskursija į Drezdeną. Jo architektūra ir turtinga istorija sužavėjo mokinius, ypač atstatyta žymioji Dresdeno Katedra.

Modestas Juodeikis pataria savo bendramoksliams: „Jei kada nors jums bus pasiūlyta vykti i stažuotę, niekados neatsisakykite, nes joje įgysite daug jūsų profesijai reikalingos patirties ir išplėsite savo akiratį“.

Projektų dėka profesinis mokymas VšĮ Telšių regioniniame profesinio mokymo centre yra šiuolaikiškas, mokiniai supažindinami su naujausiomis savo specialybių tendencijomis, darbo rinkos poreikiais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Projektų vadovė Diana Stuopelienė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą

TĖVAMS

EGZAMINAI

PAGALBA

KIEKVIENO MĖNESIO PASKUTINIS PENKTADIENIS - TĖVŲ DIENA. GALITE LANKYTIS PAMOKOSE, PASIKALBĖTI SU MOKYTOJAIS APIE JŪSŲ VAIKŲ GEBĖJIMUS DALYKŲ PAMOKOSE; SUSITIKTI SU GRUPĖS VADOVU.

UGDYMAS KARJERAI


ARCHYVAS
APKLAUSA