Vizija, Misija, Tikslai
2023 - 2024 m. m.
Informacija stojantiems
Mokymo programos
UGDYMAS KARJERAI
Karjeros specialistė
Kursai
Formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo programos
Įtraukiojo ugdymo ir profesinio mokymo prieinamumas
Įtraukiojo ugdymo ir profesinio mokymo prieinamumas
A+ R A-

Naujos patirtys siekiant profesijos aukštumų

Pagal įgyvendinamą  Erasmus+ mokinių mobilumo projektą „Tarptautinė patirtis Europoje- sėkmingos integracijos į darbo rinką garantas“   Nr. 2018-1-LT01-KA102-046887   10 centro  mokinių spalio ir  kovo mėnesiais 4 savaites stažavosi užsienyje. Projekto tikslas- mokinių profesinių gebėjimų tobulinimas. Galime pasidžiaugti teikiama mobilumui ES parama- mokinių pragyvenimui skirtos lėšos viršija Estijos ir Maltos statybos ir IT srities darbuotojų darbo užmokesčio dydį, todėl mokiniams nereikia turėti papildomų lėšų, norint dalyvauti stažuotėje.
It srities kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės 6 mokiniai nuo 2018 m. spalio 14d. iki  lapkričio 11d. 4 savaites stažavosi Maltoje įvairiose firmose, užsiimančiose reklamos gamyba, projektavimu, IT technikos bei nekilnojamo turto pardavimais- „Pixel Services“, „Colour Focus“, „Quicklets“, „Uniprint“ ir kt, kur tobulino reklamos gamybos, projektavimo, vaizdų apdorojimo, vizualinio dizaino įgūdžius.  Grįžęs iš stažuotės Modestas dalinosi įspūdžiais: "Mano žinios ir gebėjimai gerokai pasistūmėjo į priekį, vis dėlto yra sakoma, kad praktika- geriausias mokymosi būdas ir tuo aš įsitikinau savo kailiu. Išbandyti naujas programas buvo smagu ir įdomu, kadangi Adobe Iliustrator gan žaisminga programa,  su ja malonu dirbti. Mano žinios bei suvokimas apie savo specialybę gerokai prasiplėtė. Labiausiai patobulinau savo kaip projektuotojo žinias ir gebėjimus, kadangi man dažniausiai užduodami darbai ir būdavo suprojektuoti, sumaketuoti ar šiaip apipavidalinti kažkokį darbą.  Labiausiai stažuotėje patiko šiltas oras, galimybė išbandyti kažką naujo bei  savęs įsivertinimas, kad aš su savo dabartinėmis žiniomis jau galėčiau dirbti , kaip pilnavertis darbuotojas".
Apdailininko (statybininko) specialybės trečio kurso 4 mokiniai  Estijoje nuo 2019 m. kovo 11 iki  balandžio 12d. stažavosi Vilijandii profesinio mokymo centre. Mokiniai, vadovaujami patyrusių profesijos mokytojų, tobulino  paviršių paruošimo, glaistymo, dekoratyviojo dažymo, kampų formavimo, fasadų dažymo, palangių restauravimo praktinius gebėjimus.  Mokinių profesinis tobulėjimas neapsiribojo vien tik darbu mokyklos laboratorijose. Jie susipažino ir su darbu gamyboje- 6 dienas jiems teko padirbėti Vilijandii profesinio mokymo centro partnerinėje statybos įmonėje, kur turėjo galimybę tiesiogiai pasitikrinti savo įgūdžius darbo rinkos sąlygomis. Martynas džiaugėsi: Stažuotėje patiko tiek mokymas, tiek bendrai viskas, nes mokykla stipri, mokymui sąlygos labai geros, yra bendrabučiai kurie labai gerai įrengti, užtikrinamos geros sąlygos asmeniniam tobulėjimui. Laisvalaikiui daug veiklos, sporto salė, krepšinio salė, krepšinio aikštelė lauke, tinklinio aikštelė tiek viduje, tiek lauke, bilijardas, stalo tenisas“.
Stažuotės buvo naudingos ne tik dėl profesinių įgūdžių tobulinimo. Mokiniai, gyvendami užsienyje, domėjosi priimančių šalių kultūra, papročiais, istorija, tradicijomis, patiekalais. Tiek Maltoje, tiek Estijoje stažuočių dalyviai pateko į tarptautinę aplinką, kur nuolat bendravo su kitų šalių studentais, todėl prasiplėtė jų akiratis, pagerėjo anglų kalbos gebėjimai. Tomas pastebėjo, kad įspūdingiausia šios stažuotės dalis- tai kultūrinė veikla ir kultūros pažinimas. Susipažinau su daugeliu to krašto žmonių, jie papasakojo apie savo kultūrą bei papročius. Tai visai kas kita, negu išgirsti informaciją iš kokio nors gido“.
Mokiniai stažuočių metu savaitgaliais lankėsi kultūrinėse ekskursijose. Maltoje aplankyta Gozo sala, susipažinta su Maltos tradiciniais patiekalais, pasimaudyta Viduržemio jūroje. Stažuotės Estijoje dalyviams didžiausią įspūdį padarė pažintinės ekskursijos į Taliną, Estijos sostinę ir Tartu, AHHAA mokslo centrą. Senoji architektūra ir turtinga šių miestų istorija sužavėjo mokinius. Modestas pataria savo bendramoksliams: „Jei kada nors jums bus pasiūlyta vykti i stažuotę, niekados neatsisakykite, nes joje įgysite daug jūsų profesijai reikalingos patirties ir išplėsite savo akiratį“.
Grįžę iš stažuočių, įgytą patirtį mokiniai pristatė Centro bendruomenei atvirų pamokų metų, supažindino bendramokslius su įgyta patirtimi, naudota įranga, technologijomis. Stažuočių dalyviai džiaugėsi, kad Centro paruošiami mokiniai atitinka Maltos ir Estijos darbdavių reikalavimus šiuolaikiškiems specialistams. Projektų dėka profesinis mokymas VšĮ Telšių regioniniame profesinio mokymo centre yra šiuolaikiškas, mokiniai supažindinami su naujausiomis savo specialybių tendencijomis, darbo rinkos poreikiais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
 
Projektų vadovė Diana Stuopelienė
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą

Nuorodos

 

 

Prisijungimas

Prisiminti mane

       

Varniuose

S. Daukanto g. 6b, Varniai
LT 88318, Telšių raj.
Tel./Fax. 8 444 47696
El. paštas: info@telsiurpmc.lt

www.telsiurpmc.lt

Direktorė: Rita Leščiauskienė antroji vadybos kvalifikacinė kategorija
 Tipas - profesinė mokykla. Mokomoji kalba - lietuvių.
 Juridinių asmenų registras
Kodas: 190807514
 Įstaigos priimamojo darbo laikas:
8.00 val. - 17.00 val.
 Pietų pertrauka:
 12.00 - 12.45 val.

Telšiuose

S. Daukanto g. 17 Telšiai
Tel./Fax. 8 444 53851, 8 444 31571
El. paštas: telsiai.sektorinis@gmail.com