Nr. 2018-1-LT01-KA102-046887
Gautas finansavimas naujam mobilumo projektui
Švietimo mainų paramos fondas savo svetainėje www.erasmusplius.lt paskelbė 2018 metų finansuojamų mobilumo projektų sąrašą. Švietimo mainų paramos fondas skyrė finansavimą šiam mūsų projektui: „Tarptautinė patirtis Europoje- sėkmingos integracijos į darbo rinką garantas“ Nr. 2018-1-LT01-KA102-046887
VšĮ Telšių regioninis profesinio mokymo centras planuoja siųsti 4 statybos specialybių mokinius į Estijos bei 6 IT specialybių mokinius į Maltos įmones 4 savaičių trukmės darbinei praktikai siekiant tobulinti profesinius ir bendruosius gebėjimus. Mokiniai vizitų rezultatus pristatys kitiems mokinimas ir mokytojams atviros pamokos metu pasibaigus stažuotėms. Bendras projekto biudžetas yra 25 957,00 Eur. Visos veiklos bus vykdomos 2018-2019 mokslo metais
Skelbiama projekto dalyvių mokinių atranka
vykti į mobilumo vizitus pagal Erasmus + Leonardo da Vinci mobilumo projektą „Tarptautinė patirtis Europoje - sėkmingos integracijos į darbo rinką garantas“ Nr. 2018-1-LT01-KA102-046887
Projekto vykdytojas - VšĮ Telšių regioninis profesinio mokymo centras. Projekto tikslas - mokinių profesinių gebėjimų tobulinimas, taip didinant profesinio mokymo kokybę. Kviečiame dalyvauti 2-3 kursų mokinius atrankoje į mobilumo vizitus:
- Į Maltą (It sritis) - numatomas dalyvių skaičius - iš viso 6 dalyviai. Numatoma data 2018-10-14 iki 2018-11-11, 4 savaitės.
- Į Estiją (statybos sritis) iš viso 6 dalyviai. Numatoma data 2019-03-03 iki 2019-03-31, 4 savaitės.
Pragyvenimo, maitinimo ir kelionės lėšos kompensuojamos iš mobilumo projekto lėšų. Norintys dalyvauti turi užpildyti projekto dalyvio anketą iki 2017-09-07, gauti grupės vadovo rekomendaciją, o IT srities dalyviai - anketą ir europass Cv formą angliškai. Dokumentus pristatyti projektų vadovei. Informaciją teikia projektų vadovė Diana Stuopelienė, tel. 861393296, el.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai
Būsimieji projektuotojai patirties semiasi Maltoje
Įgyvendinant Erasmus+ projektą „Tarptautinė patirtis Europoje - sėkmingos integracijos į darbo rinką garantas“ Nr. 2018-1-LT01-KA102-046887, nuo 2018 m. spalio 14 dienos vyksta mokinių stažuotė Maltoje. Stažuotės dalyviai - VšĮ Telšių regioninio profesinio mokymo centro 6 kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės mokiniai. Projekto tikslas - mokinių profesinių gebėjimų tobulinimas. Jie darbuojasi Maltos įmonėse, užsiimančiose reklamos gamyba, spauda, It technika. Mokiniai darbo metu ne tik tobulina profesinius gebėjimus, bet ir gilina anglų kalbos žinias, nes valstybinė kalba Maltoje - anglų. Savaitgaliais - numatoma turininga kultūrinė programa.
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą
Projektų vadovė Diana Stuopelienė
Būsimieji projektuotojai tobulėjo Maltoje
Įgyvendinant Erasmus+ projektą „Tarptautinė patirtis Europoje- sėkmingos integracijos į darbo rinką garantas“ Nr. 2018-1-LT01-KA102-046887, nuo 2018 m. spalio 14 dienos iki lapkričio 10 d. 6 Centro kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės mokiniai dalyvavo stažuotėje Maltoje. Jos tikslas- mokinių profesinių gebėjimų tobulinimas. Mokiniai stažavosi penkiose Maltos įmonėse, užsiimančiose reklamos gamyba, spauda, It technika, kur mokėsi dirbti su naujomis vaizdų redagavimo programomis, tobulino savo gebėjimus reklamos gamybos, fotografavimo, reklamos kūrimo srityse.
Grįžęs iš stažuotės Modestas dalinosi įspūdžiais: "Mano žinios ir gebėjimai gerokai pasistūmėjo į priekį, vis dėlto yra sakoma, kad praktika- geriausias mokymosi būdas ir tuo aš įsitikinau savo kailiu. Išbandyti naujas programas buvo smagu ir įdomu, kadangi Adobe Iliustrator gan žaisminga programa su kuria malonu dirbti. Mano žinios bei suvokimas apie savo specialybę gerokai prasiplėtė. Labiausiai patobulinau savo kaip projektuotojo žinias ir gebėjimus , kadangi man dažniausiai užduodami darbai ir būdavo suprojektuoti, sumaketuoti ar šiaip apipavidalinti kažkokį darbą. Labiausiai stažuotėje patiko šiltas oras, galimybė išbandyti kažką naujo bei savęs įsivertinimas, ar aš su savo dabartinėmis žiniomis jau galėčiau dirbti , kaip pilnavertis darbuotojas. "
Mokiniai Maltoje darbo metu ne tik tobulino profesinius gebėjimus, bet ir gilino anglų kalbos žinias, nes valstybinė kalba Maltoje - anglų. Savaitgaliais - vyko turininga kultūrinė programa - aplankyta Gozo sala, susipažinta su Maltos tradiciniais patiekalais, pasimaudyta Viduržemio jūroje.
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą
Projektų vadovė Diana Stuopelienė





Būsimieji statybininkai dalinasi patirtimi, įgyta stažuotėje Estijoje





Apdailininko (statybininko) specialybės trečio kurso 4 mokiniai Estijoje nuo 2019 m. kovo 11 iki balandžio 12d. stažavosi Vilijandii profesinio mokymo centre. Mokiniai, vadovaujami patyrusių profesijos mokytojų, tobulino paviršių paruošimo, glaistymo, dekoratyviojo dažymo, kampų formavimo, fasadų dažymo, palangių restauravimo praktinius gebėjimus. Mokinių profesinis tobulėjimas neapsiribojo vien tik darbu mokyklos laboratorijose. Jie susipažino ir su darbu gamyboje- 6 dienas jiems teko padirbėti Vilijandii profesinio mokymo centro partnerinėje statybos įmonėje, kur turėjo galimybę tiesiogiai pasitikrinti savo įgūdžius darbo rinkos sąlygomis. Martynas džiaugėsi: Stažuotėje patiko tiek mokymas, tiek bendrai viskas, nes mokykla stipri, mokymui sąlygos labai geros, yra bendrabučiai kurie labai gerai įrengti, užtikrinamos geros sąlygos asmeniniam tobulėjimui. Laisvalaikiui daug veiklos, sporto salė, krepšinio salė, krepšinio aikštelė lauke, tinklinio aikštelė tiek viduje, tiek lauke, bilijardas, stalo tenisas“.
Stažuotės buvo naudingos ne tik dėl profesinių įgūdžių tobulinimo. Mokiniai, gyvendami užsienyje, domėjosi priimančių šalių kultūra, papročiais, istorija, tradicijomis, patiekalais. Tiek Maltoje, tiek Estijoje stažuočių dalyviai pateko į tarptautinę aplinką, kur nuolat bendravo su kitų šalių studentais, todėl prasiplėtė jų akiratis, pagerėjo anglų kalbos gebėjimai. Tomas pastebėjo, kad įspūdingiausia šios stažuotės dalis- tai kultūrinė veikla ir kultūros pažinimas. Susipažinau su daugeliu to krašto žmonių, jie papasakojo apie savo kultūrą bei papročius. Tai visai kas kita, negu išgirsti informaciją iš kokio nors gido“.
Mokiniai stažuočių metu savaitgaliais lankėsi kultūrinėse ekskursijose. Maltoje aplankyta Gozo sala, susipažinta su Maltos tradiciniais patiekalais, pasimaudyta Viduržemio jūroje. Stažuotės Estijoje dalyviams didžiausią įspūdį padarė pažintinės ekskursijos į Taliną, Estijos sostinę ir Tartu, AHHAA mokslo centrą. Senoji architektūra ir turtinga šių miestų istorija sužavėjo mokinius. Modestas pataria savo bendramoksliams: „Jei kada nors jums bus pasiūlyta vykti i stažuotę, niekados neatsisakykite, nes joje įgysite daug jūsų profesijai reikalingos patirties ir išplėsite savo akiratį“.
Grįžę iš stažuočių, įgytą patirtį mokiniai pristatė Centro bendruomenei atvirų pamokų metų, supažindino bendramokslius su įgyta patirtimi, naudota įranga, technologijomis. Stažuočių dalyviai džiaugėsi, kad Centro paruošiami mokiniai atitinka Maltos ir Estijos darbdavių reikalavimus šiuolaikiškiems specialistams. Projektų dėka profesinis mokymas VšĮ Telšių regioniniame profesinio mokymo centre yra šiuolaikiškas, mokiniai supažindinami su naujausiomis savo specialybių tendencijomis, darbo rinkos poreikiais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą